GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ (BLEFAROPLASTİ)

Üst göz kapaklarının doğal katlantısının üzerine düşen ve sarkan, fazla miktarda cilt varsa, göz kapağı cildi çok gevşemiş ise, gözlerin şiş, yorgun ve yaşlı görünümü varsa göz kapağı estetik ameliyatlarından fayda görebilirsiniz.
 
Göz kapağı estetik ameliyatları, kırışık ve sarkmış kapak cildini daha iyi bir görünüme sokar. Şiş görünümlü göz altlarının azalmasına yardımcı olur. Daha dinlenmiş, genç ve taze bir bakış sağlamaya yöneliktir.
 
Göz kapağı estetik cerrahisi (Blefaroplasti), üst kapaklar, alt kapaklar veya her ikisi birden yapılabilir. Hastanın özel bir isteği yok ise, lokal anestezi, yani bölgesel uyuşturma altında rahatlıkla yapılabilir.
 
Ameliyat yapılacak bölgeye göre 1-2 saat kadar sürer. Ameliyat sonrası ağrısızdır. Ameliyat sonrasında soğuk kompres uygulaması, şişlik ve morluğu azaltacaktır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte, az veya çok, göz çevresinde şişlik ve morluklar oluşacaktır. Şişlik ve morluklar 2-3 gün içerisinde azalmaya başlar. 10 gün sonra normal hayata dönüş olur. Hafif ödem birkaç ay devam edebilir.
 
Bütün cerrahi uygulamalarda olduğu gibi, bu ameliyatta da anesteziye bağlı komplikasyonlar, kanama, enfeksiyon, his değişiklikleri, istenmeyen iz, dokularda şekil bozuklukları ortaya çıkabilir.
 
Ameliyatın iyi yapılması ve hastanın kurallara uyup kendine iyi bakması durumunda, bu riskler kabul edilebilir, çok düşük seviyelerde ortaya çıkmaktadır.
 


geri