ERKEK MEME ESTETİĞİ (JİNEKOMASTİ)

Memenizin vücudunuza oranla büyük olduğunu düşünüyorsanız, spor yaparken veya yüzerken üstünüzü çıkarmakta kaçınıyorsanız ve bu olaylardan dolayı mutsuz hissediyorsanız, bu ameliyattan fayda görebilirsiniz.
Ameliyat motorize liposuction ve/veya kesilerek doku çıkarılması şeklinde olabilir. Kesilerek çıkarılma daha fazla iz bırakabileceğinden, çok büyük erkek memeleri haricinde keserek yaklaşımdan kaçınmak gerekebilir. Veya kesme ile cilt çıkarılması ikinci bir seansa bırakılarak, hastaya şans verilebilir.
 
Ameliyat genel anestezi altında ve ameliyathane şartlarında yapılmalıdır. Ameliyat sonrasında hastaya en az 4 hafta kullanacağı korse giydirilmektedir. Ameliyat sonrası ağrısızdır. Bir gecelik yatış sonrasında hasta taburcu edilir. 10 günlük kolların dikkatli kullanımı sonrasında normal hayata dönülebilir. Ancak yaklaşık 3 ay göğüs ve kol kaslarının aşırı çalıştığı sporlardan kaçınmak gerekir.
 
Bütün cerrahi uygulamalarda olduğu gibi, bu ameliyatta da anesteziye bağlı komplikasyonlar, kanama, enfeksiyon, his değişiklikleri, istenmeyen iz, dokularda şekil bozuklukları ortaya çıkabilir.
Ameliyatın iyi yapılması ve hastanın kurallara uyup kendine iyi bakması durumunda bu riskler kabul edilebilir çok düşük seviyelerde ortaya çıkmaktadır.
Erkek meme küçültme, erkek estetik ameliyatları arasında memnuniyet sıralamasında ön sırada yer almaktadır.


geri